O NÁS

Ptáte se, kdo jsou Brabrouci? Na to je snadná odpověď. Jsme skupina přátel, kterým není cizí pobyt v přírodě, nevadí jim, když se občas trochu zamažou, dokážou postavit stan i bez návodu, umí se orientovat v mapě a nedostávají panické záchvaty, když jsou dva týdny na místě, kde není signál.

Tyhle všechny, podle nás velmi důležité schopnosti a dovednosti, se spolu s úctou k přírodě a sobě navzájem snažíme předávat dětem. Nikdo nás za to neplatí, nikdo nám to ani nenařídil. Děláme to prostě a jednoduše proto, že máme rádi děti, baví nás s nimi pracovat, pomáhat jim se rozvíjet a předávat jim své zkušenosti. Zároveň nechceme, aby přišly o druhy zábavy, které jsme znali my, a které s postupem času ustupují moderní technice.

Jak fungujeme? Náš oddíl je rozdělen do družinek, z nichž každá nese jméno po jednom zástupci hmyzí říše (Mravenci, Kobylky, Vážky…). Do každé z nich chodí děti stejné věkové kategorie a schází se jednou týdně v naší klubovně. Všichni společně také alespoň jednou měsíčně vyrážíme na jednodenní výlet či vícedenní akci.

A jak je to s tím Pionýrem? Chápeme, že některých předsudků se asi nikdy nezbavíme, ale je na nás, abychom je vyvraceli svým chováním a morálními zásadami. S předrevolučním Pionýrem už máme společné jen jméno. Nepodporujeme žádnou politickou stranu, nenosíme červené šátky a nenutíme dětem žádné ideologie. Našimi nejvyššími hodnotami je sedm P:
Pravda, Přátelství, Překonání, Příroda, Poznání, Pomoc a Paměť.
To jsou podle nás kvality, kterých by si mělo vážit každé dítě, ať už chodí do Pionýra, nebo ne.

V roce 2019 pak náš 66. PTO (pionýrský tábornický oddíl) Brabrouci začal patřit pod nově vzniklou PS (pionýrskou skupinu) Modřice.

Pokud máte zájem se do oddílu přidat, neváhejte nás kontaktovat na info@brabrouci.cz.

Chcete se dozvědět víc?