ZA PSEM – šifrovací závod Zelené Ligy


Už je tomu rok, co čekáme na narozeninovou oslavu Piopsa a letos jsme se konečně dočkali. Na jeho počest se konal šifrovací závod, který se nesl v duchu záchrany již zmiňovaného Piopsa a jeho přátel. Děti měly za úkol psí kamarády najít a pomoct jim na svobodu. Nebylo to ale jen tak!

Naši záchrannou misi jsme začali na Rakovecké pláži u brněnské přehrady a skončili v obci Žebětín. Cestou závodníci čelily několika výzvám, se kterými si musely poradit. Výzvy měly podobu šifer, které účastníkům pověděly, kde se skrývá další vodítko na cestě k cíli. Ne vždy se všem povedlo šifru vyluštit, avšak tento problém vyřešila nápověda, nebo použití šifrovacího pravítka. Na závěr se všem podařilo psí kamarády zachránit a oslava mohla být uskutečněna.

Závod se konal v sobotu 9.10. 2021 a zúčastnilo se ho 24 dětí z řad Brabrouků. Náš největší úspěch sklidila skupinka Včeliček, a sice Míša, Žirafka, Kubík a Filda, kteří si odnesli i zaslouženou odměnu. Získali 2. místo v kategorii mladších a tímto jim opět moc gratulujeme!