Rozdělený výlet

23. 11. 2019

V listopadu tradičně trávíme výlet po družinkách. Každá družinka se tedy vydala na jiné místo.

Kobylky, Včeličky, Berušky

Tři nejmladší družinky se již podruhé v rámci tohoto školního roku vydaly do Mariánského údolí. Při první návštěvě v říjnu zde totiž probíhal turnaj v lakrosu, jak jsme vás informovali v předchozím čísle zpravodaje, kde se jednomu z týmů povedlo vybojovat poukaz na místní bobovou dráhu. Toho jsme patřičně využili a pořádně si zajezdili! Nenechali jsme si ale ujít ani procházku kolem Říčky a na rozlehlé louce jsme si zahráli několik her.

Eliška Císařová

Vážky

V sobotu 23. 11. jsme měli rozdělený výlet. Naše družinka Vážky jela vlakem do Rajhradu, kde jsme byli na prohlídce Památníku písemnictví, který sídlí v klášteře. Nejvíc nás zaujal tajný vchod do 1. patra knihovny. Na dvoře se volně pohybovali pávi. Celý areál kláštera byl moc pěkný. Dál jsme pokračovali do bažantnice, kde jsme si dali oběd a posílení jsme šli procházkou zpět do Modřic. V bažantnici jsme si také vyzkoušeli společné skoky a vyrobili si vlastní Větvíky. Na cestě zpět jsme se zastavili na soutoku Bobravy a Svratky, závodili, komu poplave rychleji klacek po Bobravě a zkoušeli různé způsoby focení, třeba přes dalekohled. Výlet se nám moc líbil.

Saša Dubšíková

Mravenci

Nejstarší družinka byla na rozděleném výletě v Blansku, na šifrovací hře Přítmí. Účastnily jsme se jí i loni, kdy jsme ji úspěšně zdolali, ale letos se nám tolik nedařilo. Ačkoli šifry po nahlédnutí do nápověd po akci nebyli až tak těžké, během akce správné nápady nepřicházely. Letos jsme tedy hru nedokončili, ale i přesto jsme si užili krásný výlet po Blansku a jeho zákoutích. Nejzajímavější šifra byla pravděpodobně ta, kde bylo ve schránce ukryto sluchátko s JACK konektorem a tým musel najít správnou telefonní budku, kde ve skřínce byl schován konektor, připojit sluchátko a ve sluchátku se ozval hlas.

Patrik Chukir