Rozdělený výlet 2022

Jako každý rok se koná poslední víkend v listopadu rozdělený výlet, kdy se jednotlivé družinky vydají na výlet po svých osách. Přinášíme tedy krátký náhled na výlet každé jedné družinky.

Bělásci

V sobotu 26.11. jsme se s Bělásky vydali na výlet do okolí Hádů. Prvně jsme se prošli okolní přírodou a ukazovali dětem různé rostliny a stromy. Potom jsme šli přes památník Stanislava Kostky Neumana, sešli dolů z kopce po Šumberově stezce a po cestě zahráli pár her. Ke konci jsme prošli lomem až přímo k vysílači, kde byl výhled na celé Brno (viděli jsme v dálce i Modřický kostel :), pak jsme se vydali na cestu domů.

Třezalka

Berušky

Berušky se letos na svém Rozděleném výletě vydaly po stopách brněnských památek a pověstí. Celý den procházely nejznámější pamětihodnosti a seznamovaly se s příběhy s nimi spojenými. Na Petrově si například poslechly zvonění v jedenáct hodin, na brněnské radnici si prohlédly draka, kolo i posměšně ohnutou věžičku.

Hříbě

Včeličky

Včeličky se v sobotu vydali do okolí Vyškova na rozhlednu Chocholík a do zoo, kde mimo jiné proběhla výstava ptáků pod vedením Danoneho. Na rozhledně se dětem podařilo najít kešku a v zoo hledali pro ně nejvíc zajímavé zvíře. Nakonec se nám ukázali také klokani, které si bylo možné i pohladit než utekli. Všichni jsme si výlet užili a těšíme se na další.

Káťa

Kobylky

Téma výletu Kobylek byla „Cesta osadníka” a zahájili jsme tak naší celoroční družinkovou hru. Počasí se poměrně vydařilo, protože nefoukal silný vítr, ani nepršelo. Na začátku si děti samy vymyslely a odhlasovaly trasu, kterou chtějí jít. Šli jsme tedy trasu okolo obory Holedné, přes Žebětín, Kamenný vrch až do centra, kde jsme nasedli na šalinu. Po cestě jsme s dětmi našli ztracené sklady a získali tak nějaké suroviny do naší hry. Výlet jsme zakončili na Laser game a pak jsme už vyrazili domů do tepla.

Telka

Vážky

Rozdělený výlet Vážek opravdu naplněný. Začalo se šifrováním po Brně, které nám umožnilo poznat různá zákoutí města. Výsledkem šifer bylo heslo k flešce, kde byly schované všechny filmy na večer.

Shodou okolností při poslední šifře probíhal i Bleší trh, který si někteří prošli. Následně jsme zavítali na Laser Game, kde všichni hrdě bojovali o první místo. Po všech těchto vyčerpávajících aktivitách jsme zavítali do klubovny, kde jsme si udělali hot dogy a zahráli jsme si deskovky. Tímto však večer ještě nekončil, protože přišly na scénu filmy, kterými jsme celý den hezky uzavřeli. Ráno jsme si na snídani uvařili krupičnou kaši, umyli nádobí a už pádili domů.

Dory