Příměstský tábor 25.7. – 29.7. 2022

Letošní příměstský tábor byl inspirovaný animovanou pohádkou Legendární parta. Děti oslovilo pět strážců, kteří potřebovali pomoct se záchranou světa. Společně se Santa Clausem, Vílou Zuběnkou, Jackem Frostem, Velikonočním Zajdou a Sandmanem jsme se celý týden snažili o poražení zlého Pitch Blacka. Ten totiž změnil všem dětem sny v noční můry a z celého světa tak zmizela veškerá radost. Naším úkolem bylo zneškodnit jeho poskoky – koně, a nakonec i porazit samotného Pitch Blacka.

Během našeho týdenního boje jsme se vydali na dva výlety. Ve středu jsme prozkoumali okolí Hustopečí, a to konkrétně Mandloňového sadu. Nechyběl ani výstup na rozhlednu, hledání mandlí a zasloužená odměna v podobě zmrzliny. Ve čtvrtek jsme vyrazili na Lesnou, kde nás čekal zážitkový program v Lanovém centru PROUD. Děti ztroskotaly na pustém ostrově a pomáhaly uvízlému trosečníkovi s lovem potravy a přivolání pomoci. Ta přijela po vyvěšení výstražných vlaječek na stromy, tedy na lanové překážky, a díky nim jsme se mohli vydat zpátky na pevninu.
Poslední den se nám věnoval pátý ze strážců, a sice Velikonoční Zajda. Ten nám v zašifrované zprávě sdělil souřadnice polohy zlého Pitch Blacka a mohli jsme vyrazit do boje. Naštěstí zlý Pitch Black byl bez svých poskoků tak slabý, že jsme ho porazili raz dva a všem dětem jsme po celém světě navrátili radost a hezké sny. Na konci dne za námi přijel i Santa Claus se sladkou odměnou jako poděkování od celé Legendární party.

Špion a Dory