Brabrouci Online 4. kolo


#brabrouci
nejsoumrtvi
brouci

🎉 Čekají nás poslední dva měsíce ve školním roce. Pojďte se pustit do posledního kola výzev!

📅 Aktuální výzvy poběží od 3. 5. do 27. 6. Na závěr čeká 10 nejúspěšnějších brabrouků ocenění 🏆 Starší kola výzev najdete zde: brabrouci.cz/onas/nadalku/

❗ POZOR ❗ Nová změna! Abychom se společně mohli těšit na tábor, tak kromě tří výzev, které nám zadává Pionýr (Pionýrské výzvy) a za jejichž odevzdání jdete do slosování o ceny, nám každý týden přibyde jedna Táborová výzva. Při jejím plnění si nachystáš nějakou z věcí na tábor, nebo odhalíš novinku k celotáborové hře.

Pionýrské výzvy: 2 body za aktuální (týdenní) výzvu/výzvy . Za dlouhodobou výzvu 1 bod.

Táborové výzvy: 2 body za splnění výzvy, ať ji splníš kdykoli. Nová výzva se vždy zobrazí v aktuálních výzvách, aby nešla přehlédnout.

O jakou výzvu se jedná poznáš pomocí loga u textu.

🕒 Pionýrské aktuální výzvy vždy po týdnu přejdou do dlouhodobých, proto se neboj, že bys o ni přišel/a, jen za ni později získáš méně bodů. Pokud je odevzdáš ve správném týdnu do nedělní půlnoci, budeš zároveň zařazen/a do pionýrského slosování o ceny (jednou z možností je i tričko, tak pokud jsi to ještě neudělal/a, při odevzdání fotky dopiš ke svému jménu i velikost trička). Losování můžete sledovat každý čtvrtek na tomto youtube kanále.

Kromě ocenění 10 nejlepších brabrouků, budou oceněny i tři nejlepší družinky.

Tyto družinky dostanou předmět s obrázkem jejich družinkového zvířete. Vybrat si budou například moct z:

 • Polštářků
 • Lahví
 • Hrníčků
 • Samolepek
 • Vaků na záda
 • Plátěné tašky
 • Šátku
 • Uzlovačky

A jak poznáme nejlepší družinu? Podle průměrného počtu získaných bodů na člena.

Tak se motivujte mezi sebou a zkuste porazit i ne-úplně družinu vedoucích 😉

POZOR! Aktuální výzvy budou momentálně k dispozici DVA TÝDNY a jejich plnění je určené spíše na schůzky!

Ty současné tedy můžeš odevzdat se ziskem 2 bodů až do 6. 6.! 

Aktuální výzvy
  Dlouhodobé výzvy
  • Dotvoř kostým na tábor

   Už určitě víš, že si máš vyrobit kostým na tábor. Návod i s různými popisky najdeš ZDE. Aby ti kostým slušel, je třeba si k němu vyrobit pásek. Proto vyrob kroucená šňůru, která ti vyjde na zavázání kolem pasu. Návod najdeš TADY. Fotkou šňůry (uvázané kolem pasu) se pochlub ZDE.

  • Uspořádejte zákuskovou soutěž

   prázdniny se blíží, poslední letošní schůzky budou brzy za námi, a tak zkuste jednu z těch posledních vzít trochu slavnostněji a zorganizujte soutěž o nejlepší zákusek. Domluvte se s vedoucím jak to provedete 🧁🍰🎂

  • Buďte modelem pro fotografa

   Fotograf si vybírá co fotí, vždy zachycuje na snímku něco, co mu přijde zajímavé. A tak zkuste být něčím zajímavým vy. vytvořte ze všech členů družinky společnou tematickou sochu, můžete se pak vystřídat, a tak budete mít zajímavých soch více. nezapomeňte každou z nich vyfotit.

  • Vyzkoušej si dovednostní štafetu

   Jistě to znáte, přenášení pimpongáče na lžíci nebo třeba míčku mezi kotníky, takových štafet, kde se závodí, ale tempo je daleko pomalejší je celá řada, zkuste nějakou takovou. Jakou necháme na tvých vedoucích na schůzku 😉

  • Pytlíček na příbor

   Tábor se blíží a přípravy jsou v plném proudu 🏕️ Proto si připrav plátěný pytlíček, do kterého se ti vejde příbor a škrabka na brambory. Pytlíček by měl mít dlouhé poutku na pověšení a mělo by na něm být velké tvé jméno. Pytlíček nemusí být nijak složitý, zkus mít nápad, jak ho udělat co nejjednodušeji (hodit by se mohlo třeba staré tričko s dlouhým rukávem 😉). Fotku pytlíčku nám pošli SEM.

  • Zorganizuj turnaj

   Dokážete zorganizovat turnaj pro ostatní? Na schůzce připravte po menších skupinkách turnaje z jakékoli disciplíny. Až turnaje připravíte, tak si společně zahrajte. Fotky nám pošlou vedoucí 😉

  • Nakreslete společný obraz

   Vezměte si prstové barvy, tempery nebo akrylovky, pořádně velký papír a společné dílo může začít, a třeba o tom, co chcete do prázdnin zažít třeba na schůzkách nebo v létě na táboře. Tuto aktivitu udělejte společně na schůzce a vedoucí nám pošle fotku 😉

  • Odlovte s oddílem keš

   Domluvte se společně na schůzce a prozkumejte okolí klubovny a společně zkuste odlovit nějakou kešku, kterou máte v dosahu, zároveň vyberte, co do kešky dáte. Fotku z odlovu nám pošlou vedoucí 😉

  • Ukliď kolem klubovny

   Schůzky se nám pomalu vrací do prezenční formy, podmínkou však je, že můžeme být jen venku. Aby se nám takové schůzky líbily a hrály se nám příjemně hry, vytvoř tým uklízečů a společně ukliďte okolí klubovny nebo místo, kde schůzky probíhají. Fotku tebou posbíraného odpadu a čistého okolí nahraj SEM.

  • Transport raněného

   Každý si určitě někdy během života zvrtnul kotník, a tak ví, že chůze pak není vůbec příjemná. Vyzkoušej si proto, jak je možné pohodlně přenést raněného, aniž by musel na nohu šlapat. Sežeň si na pomoc dva lidi: spolupracovník ti pomůže s transportem figuranta s bolavou nohou. Fotku z transportu nahraj SEM.

  • Zahraj scénku

   Venkovní schůzky jsou ideální příležitostí pro sehrání menšího divadla! Vymysli zajímavý příběh, který bude trvat alespoň 2 minuty, seznam ostatní herce s jejich rolí a společně jej zahrajte. Natočenou scénku pošli SEM.

  • Spaní ve spacáku

   Zalez si do spacáku a jednu noc v něm přespi 🙂 Fotku z tohoto přespání pošli SEM.

  • Řečtí bohové

   Možná už z přihlášky víš, že se letos na táboře potkáš s řeckými bohy. Zjisti o jednom z nich co nejvíce informací (vlastnosti, koho chránil, jak vypadal, co vždy nosil u sebe…). Informace sepiš na papír či do dokumentu a pošli SEM.

  • Nakresli, po čem se ti stýskalo

   Začíná rozvolnění a tak je otázkou, po čem se ti během měsíců v „izolaci“ nejvíce stýskalo? Nakresli nám to a obrázek nahraj SEM.

  • Uspořádej piknik

   Připrav občerstvení a třeba deku a uspořádej ve svém okolí piknik. Fotku z něj, nahraj SEM.

  • Sleduj život přírody

   Vyber si v okolí nějakou rostlinku a alespoň 5 dnů sleduj její život, jak velké budou změny? Stihne např. poupě vykvést? Průběžně pořizuj fotky a po 5 dnech je všechny nahraj SEM.

  • Vymysli pohádku

   Buď kreativní a vymysli vlastní pohádku. Inspirovat se můžeš třeba na procházce. Pohádka by měla mít alespoň 300 slov (to je necelá A5 ve wordu) a šťastný konec. Napsat ji můžeš na počítači či rukou, nebo klidně nahraj video jak ji povídáš či čteš. Svoji pohádku nahraj SEM.

  • Vyfoť jaro

   Jaro začíná a tak se jako správný fotograf pokus na snímku zachytit jeho příchod. Fotografii nahraj SEM.

  • Vyraz na lov keší

   Venku už je krásně a tak tě tento týden lákáme na výpravu za dobrodružstvím. Během týdne vyraz alespoň 3x na výlet s cílem na každém odlovit keš. Fotky z výprav (stačí jedna z každé, nebo koláž fotek) nahraj SEM.

  • Jídlo z ešusu

   I v letošním roce budeme jíst na táboře z ešusu. Najdi ten svůj a dej si z něj doma jedno jídlo 🍲 Pošli nám fotku jak si na takovém jídle pochutnáváš. Fotku vlož SEM.
   Nevíš co to ešus je? Zkus zagooglit 😉 Je dobré mít na tábor a jídlo nádobu, ve které jde na táboře i vařit na ohni, ne plastovou misku. Ešus si rovnou taky podepiš, aby ze všech dílů bylo jasné že jsou tvoje.

   

  Získané body

  Výsledky družinek

  Výsledky jednotlivců