Lednový výlet za pokladem

V Modřicích se ukrývá poklad 🧰

Již od sobotního rána ho najdete na jednom velice tajném místě, které vám napoví mapa na tomto odkazu. Truhla s pokladem je zamčena zámkem k jehož otevření potřebujete 5 číslic.

Jaké to jsou zjistíte z těchto nápověd:

1️⃣ Najdeš mě za oknem v jedné z modřických ulic, která se jmenuje podle významné osobnosti českých dějin. Že jsem to opravdu já ti napoví brabroučí znak v mém středu.


2️⃣ Aby jsi mě našel/a, vydej se na kratší procházku po Modřicích podle popisu cesty (taky ti to trochu připomíná Setonův závod?)

Stojíš v Modřicích u kaple sv. Václava pod výroční lípou a díváš se na Vaňkův dům. Vydej se ulicí, která je jednosměrná a vede kolem fary. Na první odbočce zahni doleva a pokračuj 100 m. Na křižovatce odboč na ulici, která vede na druhé největší náměstí v Modřicích. Z tohoto náměstí běž s jednou odbočkou k soše svatého, který zemřel utonutím. Pokračuj na jihozápad po ulici, která se jmenuje po autorovi Tyrolské elegie. Využij první odbočku doleva a zde najdeš dům, kde se zpracovává prvek s označením Au. Zjisti číslo popisné tohoto domu a jeho jednotlivé číslice sečti. V čísle, které ti vyjde, zase jednotlivé číslice sečti, až ti vyjde pouze jedno číslo, které použiješ na 2. místě na číselném zámku.


3️⃣ Aby jsi přišel/a na mě poznej číslo z úkolu níže:

Každé jaro rozkvétá na trávnících v Modřicích plno modrých kytiček s úzkými listy vyrůstajícími ze zemní růžice. Má květ ve tvaru zvonku s hodně vykrojenými cípy. Už víte? Tato kytička se jmenuje LADOŇKA. Zadejte na zámku číslo, které odpovídá počtu cípů na květu ladoňky.


4️⃣ Toto číslo zjistíš spočítáním všech ulic, které se nachází v Modřicích. Celkové číslo je dvojciferné, do zámku zadej první z nich.


5️⃣ Poslední číslo se ukrývá v krátké šifře:


Nápovědy si můžeš stáhnout k vytištění zde.

Až poklad otevřeš nezapomeň se podepsat a třeba se i vyfotit a fotku nám poslat mailem.

NIKOMU NEPROZRAZUJ MÍSTO, KDE JE POKLAD UKRYTÝ!