Závody Zelené ligy: Orientační běh 2025

Orientační běh byl prvním ze tří závodů Zelené ligy v novém školním roce. Jak jsme se umístili? ☺️

V sobotu 11. října se z našeho oddílu zúčastnilo celkem 20 běžců a běžkyň, přičemž celkový počet závodníků přesáhl dvě stě. Konkurence tedy byla opravdu veliká! Závodníci startovali průběžně během celého dopoledne, náš první běžec vyběhl v 10:51. Během necelé hodiny se na trať vydali všichni naši běžci a běžkyně, zatímco první už se v té době vraceli do cíle.

Účast dětí na těchto akcích je pro náš oddíl velmi důležitá, protože každý soutěžící – i ten, kdo se neumístí „na bedně“ nebo není vyhlášen při nástupu – přináší oddílu cenné body do celkového hodnocení Zelené ligy. Soutěžící může pro náš oddíl získat maximálně 16 bodů a minimálně 1 bod.

Oproti minulému ročníku, kdy byly tratě dlouhé a fyzicky náročné, byl letošní závod o něco pohodovější. Děti se shodly, že jim velmi pomohl předchozí trénink orientačního běhu, který proběhl zhruba tři týdny před samotnou soutěží právě v těch místech, kde se pak závodilo. Někteří běžci, kteří se na tréninku ztratili, si tentokrát byli jistější a doběhli i s lepším časem.

Velkou výhodou letošního ročníku bylo elektronické označování kontrol pomocí čipů. Díky tomu bylo možné sledovat výsledky soutěže online nebo přímo na obrazovkách v zázemí Základní školy Pavlovská. Výsledky si můžete prohlédnout i vy na tomto odkazu.

Díky této moderní vychytávce mohlo proběhnout vyhlášení výsledků hned po doběhu posledního závodníka. Na vyhlášení jsme se všichni těšili – a právem! Naši běžci dosáhli mnoha krásných umístění. Kategorie dívek (D) a hochů (H) se vyhlašovaly zvlášť, přičemž v každé bylo oceněno šest nejlepších soutěžících.

Z našeho oddílu se umístili:

• H8: 6. místo – Erik Gjocaj, 5. místo – Rasťa Šinkovic, 1. místo – Kryštof Kočí

• H12: 5. místo – Tom Holcr, 4. místo – Domněnka Mlčůchová (chybou organizátorů v klučičí kategorii)

• D10: 6. místo – Zvěd Mlčůchová a Valinka Šinkovicová

• D14: 6. místo – Míša Ocelíková

• D18: 1. místo – Větev Mazálková

• D+ (vedoucí): 1. místo – Puštík Mazálková

Všem umístěným gratulujeme a patří jim jedno velké UMÍ! 👏

Na závěr bych chtěla poděkovat všem dětem, které se závodu zúčastnily. Zároveň bych ráda povzbudila i ostatní, aby se do příštích akcí Zelené ligy zapojily. Jejich účast je pro náš oddíl opravdu důležitá.

Další akcí Zelené ligy bude Dračí smyčka – soutěž v uzlování, kterou pro Jihomoravský kraj přímo pořádá náš oddíl Brabrouci. Uskuteční se 28. února v Modřicích na Základní škole a v Městské hale. Už teď se těšíme na hojnou účast!

Děkujeme a těšíme se na další společné zážitky! 😊

Špion